Układ Oddechowy

Polski

Działanie ziół na organizm zwierzęcia jest wielostronne w zależności od rodzaju i koncentracji zawartych w nich biologicznie aktywnych substancji. Zalicza się do nich: garbniki, olejki eteryczne, kwasy organiczne, terpeny, flawonoidy, alkaloidy, glikozydy, saponiny i fitosterole.

Mają one działanie antybakteryjne, antywirusowe, przeciwzapalne, przeciwutleniające, pobudzające apetyt, regulujące procesy trawienne i przemianę materii, przeciwbiegunkowe oraz stymulujące układ hormonalny i odpornościowy.

Mogą równocześnie oddziaływać na funkcjonowanie określonych narządów, jak: wątroba, trzustka i żołądek, zwiększając ich funkcję wydzielniczą.

Wpływają także na cechy smakowe i zapachowe karmy oraz na jej pobieranie.

Zioła są stosowane pojedynczo lub w postaci mieszaniny ziół, przy czym mieszanki wykazują wyższą skuteczność działania. Mogą być także używane w postaci ekstraktów ziołowych. Do tej grupy należą wyciągi olejowe i wodne z roślin zawierających substancje biologicznie aktywne, z których wiele pełni funkcje roślinnych stymulatorów wzrostu. Wykazują one stabilny i korzystny wpływ na wskaźniki związane z produkcyjnością i zdrowotnością zwierząt.

 

Napisz do nas

Kontakt